๑۩۞۩๑ مطالب خواندنی ๑۩۞۩๑
خواندنی ها و مطالب جالب و آموزنده - پزشکی - روانشناسی - اجتماعی و ... 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

چشم ‌ها تحت تاثير يك مكانيسم خاص تا حد ممكن از خودشان در برابر نورهاي مرئي مضر مراقبت مي‌كنند، اما اشعه‌ هايي كه تنها يك طول موج از آنها هنگام جوشكاري مرئي هستند، آنقدر براي چشم مضرند كه ديگر هيچ مكانيسمي نمي‌تواند از چشم‌ها در اين خصوص محافظت كند.

البته اين پيامد تاخيري است و فرد در ابتدا متوجه مشكل نمي‌شود و به تدريج بر اساس مدت و ميزان تابش اشعه جوشكاري به چشم‌ ها، چند ساعت بعد علائم ظاهر مي‌شوند.

راه هاي بهبود سوختگي چشم ها :

1- بهترين و موثرترين اقدام در برخورد با جوش ‌زدگي چشم ‌ها، شستشوي هر دو چشم با آب و خشك كردن و بستن آنها با پارچه ‌اي تميز براي مدت چند ساعت است تا هيچ نوري وارد چشم‌ها نشود.

برخي خود را در تاريكي اتاق محبوس مي‌كنند كه اين كافي نيست، بلكه بايد چشم‌ ها بسته باشند و تا چند ساعتي به هيچ وجه آنها را باز نكرد.

2- از يك مسكن قوي مثل استامينوفن كدئين دار براي ايجاد يك خواب راحت استفاده كنيد (حداقل براي چند روز، هر 6 ساعت يك تا دو عدد استامينوفن).

3- هر 6 ساعت يك بار، بانداژ چشم‌ها را باز كنيد و ترشحات آن را با آب تميز بشوييد و مجددا ببنديد و تا چند روز از عينك آفتابي در محيط‌ هاي باز استفاده كنيد تا اگر كمي هم حساسيت باقي مانده است، بر طرف شود.

4- از قطره‌هاي چشمي بي‌ حسي كه اين روز‌ها باب شده است، جدا بپرهيزيد، زيرا براي چشم‌ها خيلي مضر هستند و زمينه زخم‌هاي قرنيه را فراهم مي‌كنند.

استفاده از هر نوع قطره چشمي بدون تجويز چشم پزشك جدا ممنوع است.

5- هر بار كه اين عارضه به سراغ شما مي ‌آيد، يك لايه از قرنيه چشم شما تخريب مي‌شود و اگر اين كار چند بار تكرار شود، در مدت كوتاهي به بيماري آب مرواريد مبتلا خواهيد شد.

[ ۸۹/۰۷/۲۰ ] [ ] [ مهرداد ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

اينجا همه چيز كپي شده از سايتهاي ديگر است - ضمنا تا ما را لينك نكنيد هرگز لينك نخواهيد شد - هر كسي هم كه مطلب جالبي داشت ارسال كند تا به نام خودش منتشر شود
امکانات وب